Kategoriler

www.yesilafsin.com

Afşin’de, 40 Kişilik Geçici İşe 20 katı Başvuru Gerçekleşti

Afşin’de 6 aylığına iş sahibi olmak isteyen Afşin Belediyesindeki İş-Kur hizmet noktasına akın etti. 5 günlük başvuru sonucunda 40 kişilik kontenjan 800 kişi başvurdu.

Afşin’de 6 aylığına iş sahibi olmak isteyen Afşin Belediyesindeki İş-Kur hizmet noktasına akın etti. 5 günlük başvuru sonucunda 40 kişilik kontenjan 800 kişi başvurdu.

Afşin’de, Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde 6 ay süreyle istihdam edilmek üzere alınacak 40 kişilik işçi kontenjana 20 katı başvuru gerçekleşti. Başvurular 18 Eylül Pazartesi başlayıp 22 Eylül Cuma günü son buldu.

Toplum Yararına Program (TYP)kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde geçici olarak istihdam edilecek 40 kişilik işçi için başvurular sona erdi. Başvuruları Afşin Belediyesi içerisinde bulunan İş-Kur hizmet noktasından yapıldı. Başvurunun tamamlanmasının ardından 40 geçici işçi, Afşin Belediyesi düğün salonunda doldurulacak forumlar üzerinden belirleyecek.

Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek olan 40 kişinin belirlenmesi amacıyla 27 Eylül 2017 günü saat 09.00’dan itibaren mülakat yapılacağını, mülakatı ise İŞKUR İş ve Meslek Danışmanlarının gerçekleştireceği öğrenildi. Yapılacak mülakatın ardından TYP kapsamında iş sahibi olacak kişilerin isimleri açıklanacak ve tahminlerimize göre Ekim ayı başından itibaren göreve başlayacakları öğrenildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce istihdam edilecek geçici işçiler, bakım onarım ve temizlik kadrolarında çalışacak.

İstihdama 35 yaşını bitiren erkekler, kadınlar, engelliler, eski hükümlüler ve terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananlar başvurabiliyor.

Yorumlar

Mehmet 11 Ay Önce

Neymiş halka sadece yol hastane değil iş de lazımmış

salih 10 Ay Önce

Hayaldi gerçek oldu, padişahım çok yaşa

şahin 10 Ay Önce

o kadar insan işsiz ki başvuru yapıyor. 6 ay için kacç kişi basvurdu. işsiz afşin halkı ihtiyac oldugunu anlamadınız demi. ama surelıler var onlara bakıyorsunuz afşin mahallelerinde cok işssiz var. bu dunyada yetım haklarinı yıyınız öbür dunyada da size yedircekler o hakları bekleyınız.

Daha Fazla Haber
Sağlık
Magnezyum bileşeni kaygıyı azaltıyor
Sağlık
Yanıkta en etkili ilk yardım 'su ile yıkama'
Bölge Haberleri
23 Kez Görüntülendi.
Borç verme meselesi nedeniyle çıkan tartışmada bir kişi silahla öldürüldü
Ekonomi
22 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Bölge Haberleri
352 Kez Görüntülendi.
Afşin İlçe Jandarmadan Uyuşturucu Baskını
Bölge Haberleri
20 Kez Görüntülendi.
15 Temmuz'da Şehit Aileleri Bir Araya Geldi
Gündem
138 Kez Görüntülendi.
Afşinliler Demokrasi Nöbeti İçin Meydana Akın Etti
Vefatlar
117 Kez Görüntülendi.
Hacı Mustafa Üstün Vefat Etti
Vefatlar
302 Kez Görüntülendi.
Yalçın Bozkurt Vefat Etti
Vefatlar
275 Kez Görüntülendi.
Durmuş Duğan Vefat Etti