Kategoriler

www.yesilafsin.com

Başkan Türkkahraman, AK Partinin 16. Yılını Kutladı

AK Parti Afşin İlçe Başkanı Sabri Türkkahraman, AK Parti'nin gücünü milletten alarak 16 yıldır yaptığı devrimlerle her geçen yıl daha da kuvvetlenerek yoluna devam ettiğini belirtti.

AK Parti Afşin İlçe Başkanı Sabri Türkkahraman, AK Parti'nin gücünü milletten alarak 16 yıldır yaptığı devrimlerle her geçen yıl daha da kuvvetlenerek yoluna devam ettiğini belirtti.

AK Parti Afşin İlçe Başkanı Sabri Türkkahraman, AK Parti'nin kuruluşunun 16. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Türkkahraman, mesajda, Kurucu Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde 14 Ağustos 2001 yılında kurulan AK Parti'nin, Türk siyasi hayatının dönüm noktası olduğunu belirtti.

AK Parti'nin Türk milletinin bütün değerlerini içerisinde barındıran ve halka hizmeti Hakk'a hizmet olarak gören bir anlayışla kurulduğunu kaydeden Türkkahraman, “Bu milletin evlatlarının oluşturduğu erdemliler hareketi 14 Ağustos 2001’de AK Parti olarak karanlığa kapalı, aydınlığa açık sloganı ile tarih sahnesine çıkmıştır. Türkiye yeni 2 binli yılara girerken siyasi, ekonomik ve sosyal krizle karşı karşıyaydı. Koalisyon hükümetleri işlevini yitirmiş, siyasi partiler kimin kaç bakanlık alacağının hesabını yapar haldeydi. Ekonomik kriz ülkeyi derinden etkilemişti. Hastaneler yıllar sonrasına randevu veriyor, maaş kuyrukları uzadıkça uzuyordu. Ülke öylesine büyük bir kaos ve karanlık içindeydi. İnsanların geleceğe dair umutları da yavaş yavaş kaybolmaya yüz tutmuştu. Aziz milletimizin yetiştirdiği evlatları bu zor zamanlarda çıkagelmiştir. AK Parti, kuruluşundan 15 ay sonra, 3 Kasım 2002 genel seçimleri ile birlikte milletin emanetini kuşandı. Böylece Türkiye’de AK yıllar başladı. Milletin ilkelerini kendine ilke edinen, dik duruşunu temsiliyet haline getiren AK Parti değişim, reform ve demokrasinin öncüsü oldu. Her alanda kalkınma ve ilerleme hedefimiz doğrultusunda yollar, köprüler, havalimanları, fabrikalar, okullar, hastaneler, tüneller inşa edildi. Hizmetler, daha büyük hizmetlere kapı açtı; milletimiz AK Parti’nin siyasete getirdiği dinamizmi çok sevdi, bizi bağrına bastı. AK Parti, her seferinde yeniden doğarak ve yenilenerek girdiği 5 genel, 3 yerel seçim, 3 referandum ve bir de Cumhurbaşkanlığı seçimini kazandı. Bir başka deyişle 16 yıldır girdiği tüm seçimlerde milletinin teveccühüne mazhar oldu. Bu süreçte AK Parti Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde milletimize umut ışığı oldu. Bugün, dünyanın her yerinde Recep Tayyip Erdoğan haksızlığa uğrayanların, ezilenlerin, dini, dili, ırkı yüzünden ötekileştirilenlerin gür sesi oldu. Kuruluşunun 16. Yıl dönümünü kutladığımız partimiz, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da mazlumların sesi, kimsesizlerin kimsesi olmaya devam edecek. 2023 hedeflerimiz doğrultusunda her alanda yeni atılımlar, reformlar gerçekleştirecektir. Milletimizin güvenine layık olmak için çalışacak, çalışacak ve çok daha fazla çalışacağız. Durmayacağız, yola devam edeceğiz!” açıklamasında bulundu.

Türkkahraman, açıklamasını şöyle tamamladı:

“Ak davaya kuruluşundan bugüne hizmet veren, emeği geçen tüm dava arkadaşlarımı kutluyor, ahrete göçen herkese Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyor, AK davamızın neferi olmaktan gurur ve onur duyduğumuzu belirtiyor, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemizin muasır medeniyetler seviyesine çıkması yolunda durmadan çalışacağımıza söz veriyoruz.  Partimiz için gecesini gündüzüne katan, acı ve tatlı günlerinde hep yanımızda yer almış vatandaşlarımıza, dava arkadaşlarımıza ve şu anda hayatta olmayan teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı sunarım.”

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
178 Kez Görüntülendi.
"Bedelli askerlere eğitimlerini Kahramanmaraş'ta verelim"
Eğitim
72 Kez Görüntülendi.
DGS 81 ilde yapıldı
Bölge Haberleri
81 Kez Görüntülendi.
Başkan Erkoç: “Sizlere Daha İyi Hizmet İçin Çalışıyoruz”
Bölge Haberleri
55 Kez Görüntülendi.
Mesleki Eğitime Destek Burs Protokolü İmzalandı
Vefatlar
523 Kez Görüntülendi.
Eşe Kırbıyık Vefat Etti
Vefatlar
309 Kez Görüntülendi.
Gülkız İlhan Vefat Etti
Bölge Haberleri
692 Kez Görüntülendi.
MHP'li Aycan'ın TBMM'deki İlk Sorusu "A Termik Santrali" Oldu
Bölge Haberleri
91 Kez Görüntülendi.
Başkan Erkoç: “Maraş Ulaşımda Da Örnek Olacak”
Eğitim
61 Kez Görüntülendi.
Başkan Mahçiçek KPSS Adaylarına Başarılar Diledi
Sağlık
20 Kez Görüntülendi.
Diyabet özellikle kadınlarda kanser riskini arttırabilir