Kategoriler

www.yesilafsin.com

TPB Genel Başkanı Pakdil'den Afşin'e Ziyaret

Pakdil: "Demokrasilerde esas olan milletin kendisidir"

Pakdil: "Demokrasilerde esas olan milletin kendisidir"

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı (TPB) ve AK Parti Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi Nevzat Pakdil, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve anayasa değişikliği, Türkiye'nin karar alma sürecinin kısaltılması ve daha hızlı kalkınması için gereken, Türkiye'nin önünü açacak bir model olacak" dedi.

Pakdil, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan halk oylaması kapsamında, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı Aziz Gümüş, Yönetim Kurulu Üyeleri Remzi Yenipınar ve Selahattin Sandaloğlu ile birlikte Afşin'i ziyaret etti.

İlk olarak AK Parti Afşin İlçe Teşkilatına ait evet ofisini ziyaret eden Pakdil, burada Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Sabri Türkkahraman ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.

Evet ofisinde açıklama yapan Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve AK Parti Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi Nevzat Pakdil, 16 Nisan'da vatandaşların, yürütmenin tek bir merkezde toplanması ve 18 maddelik anayasa değişikliği için sandık başına gideceğini belirterek, " Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı birleşecek, yürütmeyi cumhurbaşkanı alacak. İnşallah vatandaşlarımızın desteğiyle referandumda evet çıkacak ve ülkemizde birlik, dirlik sağlanacak" dedi.

Türkiye'nin önünü açacak düzenlemelerle halkın önüne çıktıklarını ifade eden Pakdil, konuşmasına şöyle devam etti:

" Evet yönünde milletimizden destek istiyoruz. Demokrasilerde esas olan milletin kendisidir. Kararı millet verir. Bütün demokratik ülkelerde zaman zaman referandumlar olur. Geçmişte ülkemizde 1982 Anayasası'nda getirilen yasakların kaldırılması için referanduma gitmiştik. Bundan sonraki süreçte Türkiye daha çok referandumla karşı karşıya kalabilir. Çünkü kararı milletin kendisi verecektir. Anayasa değişikliğinde, daha tarafsız, daha bağımsız bir yargıyı ön görüyoruz. AK Parti olarak bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda halkımızın teveccühünü gördük. İnşallah 16 Nisan akşamında sandıklardan evet çıkar ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve yeni bir anayasa ile milletimizin karşısına çıkacağız."

Türk bakanların Avrupa'da gurbetçilerle buluşmaları engellenirken, terörle iç içe girmiş örgütlerin "hayır" kampanyalarına destek vermesini talihsizlik olarak değerlendiren Pakdil, "Terör örgütlerine ve yandaşlarına bu kadar müsamahakar olmaları kabul edilebilir değildir. Bunların hepsini 16 Nisan'da sandıkta değerlendirecektir." dedi.

Pakdil, konuşmasının ardından, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Sabri Türk Kahraman ile esnafları ziyaret ederek, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek halk oylamasına ilişkin destek istedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
25 Kez Görüntülendi.
Hafta Sonu Nöbetçi Eczaneler
Eğitim
278 Kez Görüntülendi.
Bahçeşehir Koleji, STK'lara Bir Araya Geldi
Bölge Haberleri
240 Kez Görüntülendi.
Soba ve Doğalgaz Zehirlenmelerine Dikkat
Bölge Haberleri
492 Kez Görüntülendi.
Kopan Elektrik Teli Bir Can Daha Aldı
Bölge Haberleri
42 Kez Görüntülendi.
Harçlıklarını Yemenli çocuklara bağışladılar
Bölge Haberleri
24 Kez Görüntülendi.
Ticari hayatta yaşanan sorunlar KMTSO'da tartışıldı
Bölge Haberleri
352 Kez Görüntülendi.
Karbonmonoksit zehirlenmesi: 1 ölü
Gündem
87 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Nöbetçi Eczane
Bölge Haberleri
101 Kez Görüntülendi.
İzmir STK'ları Kahramanmaraş yolcusu
Bölge Haberleri
176 Kez Görüntülendi.
CHP'li Öztunç, Bakan Dönmez'e Taşeron İşçileri Sordu