Kategoriler

www.yesilafsin.com

TPB Genel Başkanı Pakdil'den Afşin'e Ziyaret

Pakdil: "Demokrasilerde esas olan milletin kendisidir"

Pakdil: "Demokrasilerde esas olan milletin kendisidir"

Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı (TPB) ve AK Parti Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi Nevzat Pakdil, "Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve anayasa değişikliği, Türkiye'nin karar alma sürecinin kısaltılması ve daha hızlı kalkınması için gereken, Türkiye'nin önünü açacak bir model olacak" dedi.

Pakdil, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek olan halk oylaması kapsamında, AK Parti Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı Aziz Gümüş, Yönetim Kurulu Üyeleri Remzi Yenipınar ve Selahattin Sandaloğlu ile birlikte Afşin'i ziyaret etti.

İlk olarak AK Parti Afşin İlçe Teşkilatına ait evet ofisini ziyaret eden Pakdil, burada Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Sabri Türkkahraman ve çok sayıda partili tarafından karşılandı.

Evet ofisinde açıklama yapan Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı ve AK Parti Genel Merkez Demokrasi Hakem Kurulu Üyesi Nevzat Pakdil, 16 Nisan'da vatandaşların, yürütmenin tek bir merkezde toplanması ve 18 maddelik anayasa değişikliği için sandık başına gideceğini belirterek, " Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile başbakanlık ve cumhurbaşkanlığı birleşecek, yürütmeyi cumhurbaşkanı alacak. İnşallah vatandaşlarımızın desteğiyle referandumda evet çıkacak ve ülkemizde birlik, dirlik sağlanacak" dedi.

Türkiye'nin önünü açacak düzenlemelerle halkın önüne çıktıklarını ifade eden Pakdil, konuşmasına şöyle devam etti:

" Evet yönünde milletimizden destek istiyoruz. Demokrasilerde esas olan milletin kendisidir. Kararı millet verir. Bütün demokratik ülkelerde zaman zaman referandumlar olur. Geçmişte ülkemizde 1982 Anayasası'nda getirilen yasakların kaldırılması için referanduma gitmiştik. Bundan sonraki süreçte Türkiye daha çok referandumla karşı karşıya kalabilir. Çünkü kararı milletin kendisi verecektir. Anayasa değişikliğinde, daha tarafsız, daha bağımsız bir yargıyı ön görüyoruz. AK Parti olarak bugüne kadar yaptığımız çalışmalarda halkımızın teveccühünü gördük. İnşallah 16 Nisan akşamında sandıklardan evet çıkar ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemi ve yeni bir anayasa ile milletimizin karşısına çıkacağız."

Türk bakanların Avrupa'da gurbetçilerle buluşmaları engellenirken, terörle iç içe girmiş örgütlerin "hayır" kampanyalarına destek vermesini talihsizlik olarak değerlendiren Pakdil, "Terör örgütlerine ve yandaşlarına bu kadar müsamahakar olmaları kabul edilebilir değildir. Bunların hepsini 16 Nisan'da sandıkta değerlendirecektir." dedi.

Pakdil, konuşmasının ardından, Afşin Belediye Başkanı Mehmet Fatih Güven, AK Parti Afşin İlçe Başkanı Sabri Türk Kahraman ile esnafları ziyaret ederek, 16 Nisan'da gerçekleştirilecek halk oylamasına ilişkin destek istedi.

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Ekonomi
146 Kez Görüntülendi.
Afşin Serbest Piyasa Altın ve Döviz Kuru
Bölge Haberleri
168 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş'a yeni stadyum yapılacak
Bölge Haberleri
163 Kez Görüntülendi.
Afşin’de 659 Öğrenci Yaz Spor Okuluna Kayıt Oldu
Bölge Haberleri
55 Kez Görüntülendi.
Başkan Erkoç’tan Miting Daveti
Gündem
107 Kez Görüntülendi.
Mahalle Muhtarlarına İmar Barışı Anlatıldı
Bölge Haberleri
113 Kez Görüntülendi.
Yaz Kuran Kursları İstişare Toplantısı Düzenlendi
Bölge Haberleri
76 Kez Görüntülendi.
Güvenç, "Esnafımız kararını vermiş ve 24 Haziran'ı bekliyor"
Bölge Haberleri
70 Kez Görüntülendi.
Özdemir, Esnaf Ziyaretlerinde Bulundu
Bölge Haberleri
71 Kez Görüntülendi.
AK Parti Milletvekili Karakoç'un seçim çalışmaları
Bölge Haberleri
23 Kez Görüntülendi.
Ünal, Kahramanmaraş'ta ziyaretlerde bulundu