Kategoriler

www.yesilafsin.com

Güreşte Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

Türkiye Yıldızlar Erkek Serbest Güreş Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Yıldızlar Erkek Serbest Güreş Şampiyonası sona erdi.

Kahramanmaraş'ta 3 gündür devam eden Yıldız Erkekler Serbest Stil Türkiye Güreş Şampiyonası'nda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 63 puanla birinci oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Osman Sayın Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonaya, 59 il, 137 kulüpten 378 sporcu katıldı.

Müsabakalarda, 63 puanla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi birinci, 46 puanla İstanbul Sancaktepe ikinci, 45 puanla da Ankara Şekerspor üçüncü sırayı elde etti.

Sporcu ve takımların madalyaları, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Ali İhsan Kabakçı, Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Fidan ve Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Harun Doğan, Özel Beyza Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Kabakçı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ ve diğer ilgililer tarafından verildi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Fidan, yaptığı açıklamada, çok kaliteli ve güzeler müsabakaların gerçekleştiğini söyledi.

Güreş camiasının olimpiyatlara hazırlandığını dile getiren Fidan, şunları kaydetti:

"Federasyon olarak altyapıya çok büyük önem veriyoruz. Bu konuda sürekli teşvik ediyoruz. Eskiden belli kulüplerde altyapı varken şimdi diğer kulüpler de bunun önemini anladılar. Programımız gereği bu sene ki Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası'nı tamamlamış bulunuyoruz."

Fidan, yönetim olarak başarıya kenetlenmiş vaziyette olduklarını belirterek, "Olimpiyatlarda iyi bir netice almak istiyoruz. Bunun için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Müsabakalar sonunda 42 kiloda Halil Deniz (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi), 46 kiloda Doğan Kara (Batman Petrol), 50 kiloda Hamza Alaca (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi), 54 kiloda Tolga Akyüz (Belikesir Büyükşehir Belediyesi), 58 kiloda Muammer Kılıç (Kahramanmaraş), 63 kiloda Abdurrahman Tekgöz (Ankara TEDAŞ Spor Külubu), 69 kiloda Doğukan Kalaycı (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi), 76 kiloda Mert Çıkmaz (İstanbul Sancaktepe), 85 kiloda Nail Seyyar (Antalya Asat Spor), 100 kiloda Feyzullah Aktürk (Çanakkale Çan Belediyesi) birinci oldu.

 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Bölge Haberleri
58 Kez Görüntülendi.
Göksunlu Şehit Akçal, Son Yolculuğuna Uğurlandı
Gündem
25 Kez Görüntülendi.
Afşin'de Nöbetçi Eczane
Bölge Haberleri
126 Kez Görüntülendi.
Tanır Ortaokulundan, Askerlere Moral Ziyareti
Bölge Haberleri
59 Kez Görüntülendi.
Tekke’de Yıkım Çalışmaları Devam Ediyor
Bölge Haberleri
364 Kez Görüntülendi.
Kaymakam Budan 4 yeni okul müjdesi verdi
Bölge Haberleri
101 Kez Görüntülendi.
Düzenlenen Operasyonda 17,86 Gram Bonzai Ele Geçirildi
Bölge Haberleri
192 Kez Görüntülendi.
Afşin’den 90 Kişi Hac Yolcusu
Bölge Haberleri
33 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş Büyükşehir Örnek Gösterildi
Bölge Haberleri
93 Kez Görüntülendi.
Kahramanmaraş "Cumhurbaşkanı" İçin Gün Sayıyor!
Bölge Haberleri
36 Kez Görüntülendi.
Kurtuluş Destanı Panorama Müzesi Çalışma Saatleri