Kategoriler

www.yesilafsin.com

Güreşte Türkiye Şampiyonları Belli Oldu

Türkiye Yıldızlar Erkek Serbest Güreş Şampiyonası sona erdi.

Türkiye Yıldızlar Erkek Serbest Güreş Şampiyonası sona erdi.

Kahramanmaraş'ta 3 gündür devam eden Yıldız Erkekler Serbest Stil Türkiye Güreş Şampiyonası'nda Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi 63 puanla birinci oldu.

Türkiye Güreş Federasyonu ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Osman Sayın Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyonaya, 59 il, 137 kulüpten 378 sporcu katıldı.

Müsabakalarda, 63 puanla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi birinci, 46 puanla İstanbul Sancaktepe ikinci, 45 puanla da Ankara Şekerspor üçüncü sırayı elde etti.

Sporcu ve takımların madalyaları, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkiye Güreş Federasyonu Asbaşkanı Ali İhsan Kabakçı, Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Fidan ve Avrupa, Dünya ve Olimpiyat Şampiyonu Harun Doğan, Özel Beyza Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı Cevdet Kabakçı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Züver Çetinkaya, Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mehmet Fetih Yanardağ ve diğer ilgililer tarafından verildi.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkan Vekili Mustafa Fidan, yaptığı açıklamada, çok kaliteli ve güzeler müsabakaların gerçekleştiğini söyledi.

Güreş camiasının olimpiyatlara hazırlandığını dile getiren Fidan, şunları kaydetti:

"Federasyon olarak altyapıya çok büyük önem veriyoruz. Bu konuda sürekli teşvik ediyoruz. Eskiden belli kulüplerde altyapı varken şimdi diğer kulüpler de bunun önemini anladılar. Programımız gereği bu sene ki Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonası'nı tamamlamış bulunuyoruz."

Fidan, yönetim olarak başarıya kenetlenmiş vaziyette olduklarını belirterek, "Olimpiyatlarda iyi bir netice almak istiyoruz. Bunun için çalışmaya devam ediyoruz." dedi.

Müsabakalar sonunda 42 kiloda Halil Deniz (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi), 46 kiloda Doğan Kara (Batman Petrol), 50 kiloda Hamza Alaca (Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi), 54 kiloda Tolga Akyüz (Belikesir Büyükşehir Belediyesi), 58 kiloda Muammer Kılıç (Kahramanmaraş), 63 kiloda Abdurrahman Tekgöz (Ankara TEDAŞ Spor Külubu), 69 kiloda Doğukan Kalaycı (Balıkesir Büyükşehir Belediyesi), 76 kiloda Mert Çıkmaz (İstanbul Sancaktepe), 85 kiloda Nail Seyyar (Antalya Asat Spor), 100 kiloda Feyzullah Aktürk (Çanakkale Çan Belediyesi) birinci oldu.

 

Yorumlar

Daha Fazla Haber
Vefatlar
70 Kez Görüntülendi.
Nejla Kalın Vefat Etti
Vefatlar
35 Kez Görüntülendi.
Şendil Yıldız Vefat Etti
Vefatlar
52 Kez Görüntülendi.
Hasan Kıraç Vefat Etti
Vefatlar
32 Kez Görüntülendi.
Birsen İnan Vefat Etti
Bölge Haberleri
18 Kez Görüntülendi.
Köprülü Kavşak Göz Kamaştırıyor
Bölge Haberleri
78 Kez Görüntülendi.
Kepçenin çarptığı boru hattından petrol fışkırması
Gündem
61 Kez Görüntülendi.
Ünal "Yerel Medya Buluşmaları" Programına Katıldı
Bölge Haberleri
839 Kez Görüntülendi.
Kurtlar Koyun sürüsüne Saldırdı
Vefatlar
473 Kez Görüntülendi.
Fatma Güneş Vefat Etti
Bölge Haberleri
334 Kez Görüntülendi.
Afşin Belediyesi Beyceğiz Mahallesinde…