banner367

KPSS-2017/8 Tercih işlemleri başladı! ÖSYM KPSS-2017/8 Tercih Kılavuzu

Halk Sağlığı Kurumu ÖSYM aracılığı ile alacağı tercihler neticesinde 347 sağlık memuru alacak. KPSS-2017/8 Tercih işlemleri nasıl yapılıyor? KPSS-2017/8 Tercih Kılavuzu yayımlandı!

KPSS-2017/8 Tercih işlemleri başladı! ÖSYM KPSS-2017/8 Tercih Kılavuzu

Halk Sağlığı Kurumu ÖSYM aracılığı ile alacağı tercihler neticesinde 347 sağlık memuru alacak. KPSS-2017/8 Tercih işlemleri nasıl yapılıyor? KPSS-2017/8 Tercih Kılavuzu yayımlandı!

Sinan Doruk
Sinan Doruk
24 Temmuz 2017 Pazartesi 15:46
285 Okunma
KPSS-2017/8 Tercih işlemleri başladı! ÖSYM KPSS-2017/8 Tercih Kılavuzu
banner373

Sağlık Bakanlığı personeli olmak için tercihte bulunacak adayların tercih işlemleri başladı. Tercihler ÖSYM’nin web sitesi üzerinden online alınacak. Tercih işlemleri sonrası Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 347 ebe alımını tamamlamış olacak.

ÖSYM tarafından yayımlanan kılavuza göre; “Sağlık Bakanlığına bağlı Türkiye Halk Sağlığı Kurumunda 10/07/2003 tarihli ve 4924 sayılı Eleman Temininde Güçlük Çekilen Yerlerde Sözleşmeli Sağlık Personeli Çalıştırılması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanuna göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme yapılacaktır.”

Tercihler Hangi Tarihte Alınacak?

Adaylar tercihlerini, 21-27 Temmuz 2017 tarihleri arasında internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebileceklerdir. İnternetten tercih gönderme işlemleri, 27 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Bu süre uzatılmayacaktır. Tercihler “https://ais.osym.gov.tr” adresinden alınacaktır.

Tercih İşlem Ücreti Ne Kadar?

Adaylar, tercihlerinin sisteme kaydını yaptıktan sonra kılavuzun son sayfasında belirtilen bankalardan birine veya ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı /banka kartı ile yerleştirme ücretini (15,00 TL) yatıracaklardır. Yerleştirme ücreti ödeme işlemleri, bankadan ödeme yapacak olan adaylar için

28 Temmuz 2017 tarihinde mesai saati bitiminde; ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak olan adaylar için 28 Temmuz 2017 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir. Belirtilen süre içinde ücretini ödemeyenlerin tercihleri geçersiz sayılacaktır.

Tercih Başvurusunda Aranan Şartlar Nelerdir?

ÖSYM KPSS-2017 8 Tercih Kılavuzu’na göre;

Tercihlerin geçerli olabilmesi için tercihlerin ÖSYM’ye internetle gönderildiği gün itibarıyla ilgili lisans programından mezun olunması zorunludur. (Ebelik Lisans Programı) Tercihlerin internetle ÖSYM’ye gönderildiği gün itibarıyla mezun durumda bulunmayan adayların, yerleştirilmeleri yapılmış olsa bile, göreve başlama işlemleri yapılmayacaktır.

Adayların sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme işlemlerine alınabilmeleri için tercihlerin kurallara uygun olarak yapılması ve yapılan tercihlerin geçerli olması zorunludur.

 Tercih yapmak istediğiniz sözleşmeli pozisyonları belirleyiniz ve 30’u geçmemek üzere istek sıranıza göre yazınız. Bu sıralamada sözleşmeli pozisyonun size uygunluğu ve sizin bunlara vereceğiniz öncelikler son derece önemlidir.

Aynı öğrenim düzeyinde birden fazla diplomaya sahip adaylar, aynı anda her iki diplomalarında yazan programlarına (sistemde kayıtlı bilgileri doğrultusunda) yönelik tercih yapabileceklerdir.

Yerleştirmenin Yapılması

Bu kılavuzda yer alan sözleşmeli pozisyonlara yerleştirme, ÖSYM tarafından merkezi olarak yapılacaktır.

-Yerleştirme işlemlerinde aynı puanı alan adaylar arasından mezuniyet tarihi itibarıyla önce mezun olmuş olana, bunun aynı olması halinde de yaşı büyük olana öncelik tanınacaktır.

- Yerleştirme yapılırken ÖSYM tarafından; sınava girilen öğrenim düzeyi, cinsiyet, mezun olunan alan/program ile sözleşmeli pozisyonlar için aranan nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek bunlardan birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecektir.

- Yerleştirmede adayların ÖSYM kayıtlarındaki bilgileri esas alınacaktır. Bu bilgilerde gerçeğe uymayan hususlar tespit edildiği takdirde, yerleştirmesi yapılan adayların ilgili kurumlarca atamaları yapılmayacak, adaylar bu durumdan dolayı bir hak iddia edemeyeceklerdir.

- Yerleştirme işleminde adaylar puanlarına ve tercih sıralarına bakılmak suretiyle sözleşmeli pozisyonlara yerleştirileceklerdir. Daha yüksek puanlı adaylar yerleştiği için birinci tercihine yerleşemeyen bir aday ikinci tercihine, ikinci tercihine yerleşemeyen aday üçüncü tercihine yerleştirilmeye çalışılacak, yerleştirme işlemi bu şekilde devam edecektir. Bir adayın son tercihine de daha yüksek puanlı adaylardan biri yerleştirildiği takdirde bu aday herhangi bir sözleşmeli pozisyona yerleşememiş olacaktır.

Yerleştirme Sonuçlarının İlanı

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını 11 Ağustos 2017 tarihinde T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Yerleşme bilgileri ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

Sözleşmeli pozisyonlara yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kurumlara başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumunun internet sitelerinden öğreneceklerdir.

Haber 7

banner130
Anahtar Kelimeler:
KPSS TERCİHLERİ BAŞLADI
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner372