29 Mart 2015 Pazar

AFŞİN BELEDİYESİ'NE 20 TEMİZLİK İŞÇİSİ ALINACAK

Türkiye İş Kurumu Kahramanmaraş İl Müdürlüğü tarafından uygulanan Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Afşin Belediyesine 20 geçici temizlik işçisi alınacağı bildirildi.

12 Mart 2010 Cuma 09:25
Bu haber 3297 kez okundu
AFŞİN BELEDİYESİ'NE 20 TEMİZLİK İŞÇİSİ ALINACAK
 Türkiye İş Kurumu Kahramanmaraş İl Müdürlüğü tarafından uygulanan Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP) kapsamında Afşin Belediyesine 20 geçici temizlik işçisi alınacağı bildirildi.
 
İş-Kur İl Müdürlüğü, geçen  hafta Afşin Milli Eğitim Müdürlüğüne almış olduğu geçici hizmetli gibi Afşin Belediyesine de 20 geçici temizlik içsisi alacak. 3 ay boyunca devam edecek olan proje kapsamında işçilere asgari ücret verilip sigortaların yatırılacak.
Türkiye İş Kurumu Kahramanmaraş İl Müdürlüğü tarafından Afşin Belediyesi’ne alınacak olan 20 geçici temizlik işçisinin başvuruları başladı. 29 Mart Pazartesi günü ise, kura çekimleri noter huzurunda yapılacağı bildirildi.
Başvurular İş-Kur’a Yapılacak
Afşin Belediyesi’ne alınacak olan 20 kişilik geçici hizmetliye müracaat etmek isteyenler başvurularını Kahramanmaraş’ta bulunan İş-Kur İl Müdürlüğü’ne ya da www.iskur.gov.tr adli internet sitesi üzerinde yapabilecekler.
Proje hakkında bilgi veren Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, “Toplum Yararına Çalışma Programı (TYÇP); işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde işsizlerin kısa süreli istihdam ve eğitimini amaçlayan, doğrudan ve yüklenici eli ile toplum yararına bir iş yada hizmetin gerçekleştirilmesini sağlayan programlardır. Bu faaliyetler, genellikle ekonomik kriz, özelleştirme, ekonomik yapılanma, doğal afetler ve işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde Kuruma kayıtlı işsizlerin, çalışma yaşamından uzun süre ayrı kalarak maddi sıkıntıya düşmelerini önlemek, çalışma alışkanlık ve disiplinlerini yitirmemelerini, kısa süreli istihdam ve eğitimlerini sağlamak için yürütülürler” dedi.
İşçi alımlarında kesinlikle torpil olmadığını hatırlatan Afşin Belediye Başkanı Fazlı Aydoğan, “Belediyemiz tarafından hazırlanan bir projeyle Afşin Belediyesi’ne 20 geçici temizlik işçisi alınacak. Bu alımlar bilindiği gibi Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yapılıyor. Örneğin geçtiğimiz günlerde Afşin Milli Eğitim Müdürlüğüne 12 geçici işçi alınmıştı. Bizde Afşin Belediyemize bir projeyle Türkiye İş Kurumu Kahramanmaraş İl Müdürlüğü’ne başvuruda bulunduk. Başvurumuz değerlendirildikten sonra belediyemize 20 kişilik bir kadro verildi. 29 Mart Pazartesi günü tahmin ediyorum belediyemizin toplantı salonunda noter huzurunda kura çekilecek. Yani burada kesinlikle bir torpil söz konusu olamaz” açıklamasında bulundu.
Geçen hafta  Milli Eğitim’e 12 Kişi Alınmıştı
İş-Kur’un Elbistan’daki kamu kuruluşlarına geçici işçi alımı ilk değil. İş-Kur, geçtiğimiz haftalarda Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 12 kişi alınmıştı. Alınan işçiler Afşin’de bulunan okullarda hizmetli kadrosunda değerlendirildi.
 
 
 
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SPOR TOTO SÜPER LİG

Tür seçiniz:

e-gazete

KARİKATÜR

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV