banner367

Yeryüzünde kimi emperyalist ülkeler, sömürülerini daha yaymak, yayılmalarını daha geliştirmek ve kutsal hedeflerini bir an önce tahakkuk ettirmek için, kendilerine özgü bir takım hedefleri, ilkeleri ve manevraları bulunmaktadır. Nasıl ki, Amerika, emel ve arzularını geliştirmek, diğer ülkeleri sömürmek için, İsrail vb. ülkeleri nasıl paravan olarak kullanıyorsa, silah sevkiyatı yapıyorsa, istediği gibi at oynatıyor, kendi vatanı, kendi toprakları gibi kullanıyorsa, İsrail Yahudi devleti de, tıpkı ABD gibi kendi emel ve arzularını gerçekleştirmek, biran önce hedefe ulaşmak için, yapay akrabalıklar uydurarak, kutsal hedeflerine bir an önce erişmeyi, ulaşmayı hedeflemektedir.

Onun içindir ki;

Barzani uşağı, uyanığı, cingözü, fırıldak insanı İsrail için biçilmiş bir kaftan. " Arz-ı Mev'ud" için çok güzel, bulunmaz bir piyondur. Siz zannediyor musunuz?, Barzani'nin Kürt bölgesi kendiliğinden, Barzani tarafından tasarlanan, planlanan, gündeme getirilen, sınırları çizilen bir oluşumdur? Hayır!.. Hayır!..

Bunu Barzani denilen uşak herifin düşündüğünü hesap etmek abesle iştigal olacaktır. Buna istinaden, Bu meseleyi ABD onaylamıyor gözükse de, tarafgir olmasa da, aslında İsrail Yahudi devletinin aklına, fikrine yerleştiren ABD'dir. Hal böyle, olunca, emir ABD'den gelince, İsrail Yahudi milleti, plancı, entrikacı, programcı, düzenbaz, fırıldağın daniskasını çevirici bir millet olması hasebiyle, elindeki kozu kullanmakta. Barzani ile yakın ilişki kurarak, aynı familya, aynı kan, aynı soy olduğunu belleklere kazıyarak, hemen Türkiye'nin yanı başında, bağımsız, özgür bir Kürt devletinin kurulması için çaba sarf etmektedir.

Tabii ki bir maşa olarak kullanılan Barzani, bağımsız Kürdistan'a kavuşmak isterken, İsrail Yahudi’si de Arz-ı mev'ud'u, yevm-i kıyamete kadar hak talep edecektir. Diğer taraftan, Kerkük petrolünün İsrail'e akmasını düşünmektedir. Petrolü kendi inisiyatifine aldığı gibi, bölgede nüfuzlu bir ülke olan İran'a bir darbe vurmuş olacak, Türkiye'yi de PKK. PYD. DAEŞ gibi terör örgütleri ile bitmemecesine kavgalı hale sokacaktır.

Dünyanın süper geçinenleri, maalesef, her defasında,bölgede bir " Yumuşak Karın" bulmaktadır. Barzani, PKK. PYD. DAEŞ, vb. ifritleri!.. Barzani'nin bağımsızlık referandumunda amaç, emperyal güçler açısından bir kaç yönü ile değerlendirilmelidir.

1- Türkiye'yi sürekli meşgul ve rahatsız etmek. 2- Barzani, PKK, PYD kanalı ile uğraştırmak ve milli gücünü zayıflatmak. 3- İran'a gözdağı vermek ve gerektiğinde, Barzani bölgesini üst olarak kullanmak. 4- Kerkük petrolünü İsrail üzerinden taşımak. 5- Bölgede, hiç bir zaman, barış, kardeşlik, İslamilik unsuruna meydan vermemek, 6- Aynı bölgede tüm Kürt'üm diyen bağnaz yapıları
kaşımak gibi hususlardır.

Tüm bu iddialarımızı, Suriye'de, Filistin'de, Katar'da yaşamış ve tecrübe etmişizdir. Güya, Barzani, o küçücük aklıyla Türkiye ile oynamak, uğraştırmak, Türkiyeli Kırmançı ve Zaza Kürtlerinden de istifade ederek, kendisine dayanak, güç ve kuvvet beklemektedir. Bu düşüncesi ile de yanılmaktadır.

Barzani maceraperestinin bir diğer emel ve arzusu da, İran ve Türkiye arasında tampon bölge olmak, Arapları, İran ve Türkiye'den uzak tutmaktır. Habur kapısını kullanmak, Kerkük, Musul, Telafer Türkmenlerini kendi öz diyarları olan Türkiye topraklarından uzakta tutmaktır.
 

Tüm bunlar göz önüne alınırsa, İsrail Nil'den Fırat'a kadar kendi arzularına kavuşacak, Barzani zavallısını da, İslam ülkelerini bölüp parçaladığı nedeniyle tebrik ederek, taltifte bulunacaktır. Çünkü, İsrail Siyonizm’inin asıl amacı Nil'den Fırat'a kadar zapt etmek, hurafe Tevrat bilgilerini gerçekleştirmektir. Onun içindir ki;

Ülkemiz, idarecilerimiz, kaşınan hödükleri hizaya getirmeli, o yana, bu yana kıytırık hallerine fırsat vermemelidir. Çünkü biz, millet olarak, bu tür çıkışları Kıbrıs'ta yaşadık. Yaşadık da ne oldu? Bağımsız, hür bir Kuzey Kıbrıs Cumhuriyeti doğmuş oldu. Sanırım, Barzani o yana, bu yana rast gele zehir yutmuş balık gibi çıkışlarına bir kontrol getirmezse, belki de en büyük iyiliği Irak Türklerine yapmış olacak, Kuzey Irak topraklarında yepyeni, dipdiri bir Kuzey Irak Türk Cumhuriyeti inşa ve ihya etmiş olacaktır.

Netice olarak;
Bosna-Hersek'te ne oldu? Orada, insanlar, öldüler, öldürüldüler ama, Bosna-Hersek adıyla bir cumhuriyeti de tesis etmiş oldular!.. Barzani denilen kişi de, tüm bunları hesap ederek adım atmalıdır. Aksi halde, hazirun bekleyen bir Kuzey Irak Türkmen Cumhuriyetinin de kurulmasına bizzat kendileri öncülük yapmış olurlar.

Çünkü o topraklar; ata toprakları, ecdat yadigarıdır. Göz yumulursa, II. Abdülhamit Han'ın ruhaniyeti bu milletten davacı olacaktır. Ayrıca, bu aziz millet, bu tür efelenmeleri çok görmüş, ABD'ye dayanmanın faydasız, boş ve kof olduğunu bilmektedir.

Bir kere ABD, PKK'ya kırk yıldır destek vermiş oldu da ne oldu? Bu aziz millet dipdiri ayakta, devletiyle, askeri ile milletiyle seksen milyonu geçmiş bir millettir. Dolayısıyla, bu milletle dans etmek, etmeye tevessülde bulunmak, ateşle oynamak demek, çılgınlığın, terbiyesizliğin ta kendisi demektir.

Hiç bir millet, kendi öz evlatlarını, yavrularını yılanların, çıyanların kucağına atacak değildir. Rabbim!.. Milletimize basiret, milli uyanış dayanışma, birlik ve tesanüt lütfetsin.

Selam ve dua ile..

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner372